Pořiďte si svůj Kousek kultury a pomozte tak své oblíbené kulturní instituci.

Kousek Kultury

Crock 14

Taneční skupina  Crock 14 vznikla v roce  1995 a založilo ji 14 tanečníků zaměřených na clogging a country dancing. Za dobu existence prošlo skupinou více než 90 tanečníků a od  svého vzniku působí  pod hlavní choreografkou a trenérkou  Miladou Mikulenkovou. 

S postupem času se repertoár skupiny  podstatně rozšířil –  kromě tradičního country cloggingu, westernových tanců a kankánu  jsou zde zastoupeny i  moderní stepové choreografie, které vznikly ve spojení  s hudebně zajímavými  skladbami (jako např. Destiny v podání Vanessy  Mae nebo Just call my name od skupiny Blackmore´s Night).Novou a zajímavou zkušeností byla rovněž spolupráce s předním houslistou Luďkem Lerstem na cloggingové choreografii Victory.

Vzhledem k širokému  a velice pestrému repertoáru skupina pravidelně  realizuje  vlastní celovečerní divadelní představení, kde se zúročí zkušenosti tanečníků z jiných oborů (výrazový a scénický tanec, balet, lidový tanec) a také jejich přirozený sklon ke „komediantství“.Za dobu své existence taneční skupina CROCK 14 s úspěchem představila svůj bohatý repertoár na mnoha vystoupeních a festivalech v České republice, Německu, Dánsku, Polsku, Rakousku či Švýcarsku. Na zahraničních akcích v rámci Evropy je CROCK 14 pravidelných hostem. 

Next Post

© 2023 Kousek Kultury

Theme by Anders Norén